Spośród mnóstwa rodzajów zakładów bukmacherskich wyróżnić można typowanie kartek – żółtych i czerwonych. Najczęściej taka możliwość dotyczy meczy piłki nożnej, choć nie tylko. Stawianie na kartki to stosunkowo trudny sposób typowania w zakładach bukmacherskich, ale może dawać świetne rezultaty.

Stawianie na kartki u bukmachera – na czym to polega?

Mecze piłkarskie można obstawiać u bukmacherów na różne sposoby. Stawianie na kartki jest nieco bardziej oryginalnym sposobem, ponieważ w tym wypadku typera nie interesuje w ogóle ani liczba strzelonych goli, ani to, kto wygrał mecz. Ważny jest tylko jeden wynik – liczba wystawionych przez arbitra kartek.
Przypomnijmy na wstępie, że w piłce nożnej żółta kartka oznacza upomnienie i jest wystawiana na skutek rażącego zagrania lub zachowania nieprzepisowego. Dwie żółte kartki dają czerwoną. Czerwona może być wystawiona od razu. W rezultacie zawodnik, który otrzymał czerwoną kartkę, musi zejść z boiska.
Ze względu na to ostatnią z powyższych konsekwencji typowanie kartek u bukmachera często jest praktykowane „przy okazji”. Gracz, który obstawia wystawienie czerwonej kartki dla jednej z drużyn, równie dobrze może obstawić zwycięstwo drużyny przeciwnej. Statystycznie osłabione drużyny piłkarskie grające w 10, a nie 11 zawodników, mają dużo mniejsze szanse na wygraną.

Stawianie na kartki – łatwe czy trudne? Czy to się opłaca?

Na rynku zakładów bukmacherskich zdobycie przewagi w stawianiu na kartki nie jest łatwe, ale w pełni możliwe. Stawianie na kartki polecane jest dla nieco bardziej doświadczonych typerów, którzy jednocześnie znają futbol od podszewki i wyczuwają pewne przesłanki. Znowu wiele zależy jednak od losu. Czasem arbiter wystawia żółtą lub czerwoną kartkę mimo tego, że dane przewinienie wcale nie powinno być kwalifikowane pod taką karę!

Obstawianie kartek – rodzaje

Typowanie kartek w meczach piłkarskich wcale nie jest jednolite. Istnieje wiele różnych rodzajów zakładów bukmacherskich. Do najpopularniejszych należą stawiania na:

liczbę wystawionych kartek w meczu (z handicapem lub bez),
zespół, który otrzyma więcej kartek łącznie,
liczbę punktów za kartki,
pierwsza lub ostatnia kartka w meczu,
zawodnika otrzymującego najwięcej kartek żółtych / czerwonych.

Zakłady na kartki – przed czy po meczu?

Stawianie na kartki to specyficzny rodzaj zakładów bukmacherskich, ale może być realizowany zarówno przed meczem, jak i w jego trakcie. Zwykle obstawianie meczy live wiąże się z większym ryzykiem. Powodem są panujące emocje. W przypadku stawiania na kartki u bukmachera jest nieco inaczej. Dużo trudniej prawidłowo obstawić kartki przed spotkaniem. W trakcie meczu wprawiony fan i typer jest w stanie dostrzec pewne niuanse, przesłanki, które stoją za tym, że dany zawodnik otrzyma niebawem żółtą lub czerwoną kartkę. Agresywne zachowanie danego piłkarza od samego początku będzie istotną wskazówką, choć należy też uważać – taki zawodnik może zostać szybko zdjęty przez trenera. Warto pamiętać, że typowanie w trakcie meczy czasami może wiązać się z lepszymi dostępnymi kursami.