Zakłady akumulowane mogą przynieść prawdziwą fortunę. Wymagają jednak popranego obstawienia wielu meczy, dlatego są znacznie trudniejsze. Na czym polegają zakłady akumulowane? Czy warto z nich korzystać?

Zakłady akumulowane – akumulowane zyski, większe szanse na stratę

Synonimicznie zakłady akumulowane określane są typowaniem wielokrotnym. Przez wielu graczy słusznie uznawane są jako swego rodzaju miecz obosieczny. Dlaczego? Z jednej strony pozwalają one bowiem na akumulację zysków. W przypadku wygranej kwota wypłaty z typowania jest zwielokrotniona. Może to oznaczać naprawdę fortunę, będącą na wyciągnięcie ręki. Jednak z drugiej strony nie bez powodu zakłady akumulowane nie są tak bardzo popularne w grupie typerów profesjonalnych. Wiążą się one z dużo mniejszym prawdopodobieństwem zysku. Inaczej mówiąc, jeśli odniesie się zysk, wynagrodzenie będzie bardzo wysokie, ale zazwyczaj znacznie, znacznie łatwiej jest po prostu przegrać.

Specyfika zakładów akumulowanych – jak to działa? Czy to jest prawdziwe?

Jeżeli ktoś zdążył trafić na reklamę danej firmy bukmacherskiej, prezentującej możliwość wygranej rzędu kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych przy wkładzie własnym rzędu kilku złotych, to znaczy, że widział reklamę zakładów akumulowanych. Powyższy przykład idealnie zdradza specyfikę zakładów akumulowanych. Czy takie oferty są prawdziwe? To zależy. Marketing rządzi się własnymi prawami – dotyczy to zresztą nie tylko branży bukmacherskiej. Niemniej jednak olbrzymie wygrane nie są zupełnie niemożliwe.
Swego rodzaju „haczyk” tkwi w prawdopodobieństwie osiągnięcia takiej wygranej. Jeżeli pojawia się możliwość udziału w zakładzie akumulowanym, w którym – przykładowo – stawiając 100 złotych można zyskać 20000 złotych, to prawdopodobieństwo wygranej musi być małe. W przeciwnym wypadku taka oferta po prostu nie miałaby racji bytu. Każdej firmie musi opłacać się finansowo realizacja propozycji dotyczących konkretnych rodzajów zakładów.

Prawdopodobieństwo wygranej w zakładach akumulowanych

Wyżej przedstawione kursy o tak olbrzymim przełożeniu faktycznie mogą być czasem proponowane. Zazwyczaj jednak prawdopodobieństwo trafienia wygranej, wytypowania wszystkich spotkań idealnie, wynosi mniej, niż 1%. Czasem może to być nawet 0,0001%. Czy komuś zdarzyło się wygrać w ten sposób? Biorąc pod uwagę fakt, że zakłady bukmacherskie, zwłaszcza online, są coraz popularniejsze, to statycznie rzecz biorąc – jak najbardziej. Pozostaje jedynie zadać sobie pytanie, czy faktycznie warto liczyć na łut szczęścia tego typu?

Nie wszystkie zakłady akumulowane są takie same!

Oferta firm bukmacherskich jest różna. Omawiany przykład może jest bardzo reprezentatywny względem różnego typu przekazów marketingowych. Pomimo tego zakłady akumulowane są różne i równie dobrze można skorzystać z takich, których kursy są dużo niższe. Niższa „przebitka” oznacza jednocześnie większe prawdopodobieństwo wygranej.