Jeszcze do niedawna najpopularniejszym sposobem obstawiania meczy był zakup zakładów w punkcie stacjonarnym. Obecnie na rynku królują bukmacherzy online. Jakie są wady i zalety obstawiania przez internet?

Obstawianie zakładów u bukmachera

Typowanie zakładów to czynność, którą praktyką dziesiątki tysięcy Polaków. Największa część graczy to typerzy rekreacyjni. Miłośnicy danej dyscypliny sportowej, np. piłki nożnej, którzy okazjonalnie kupują zakłady. Mniejsza część składa się z typerów profesjonalnych, osób, które regularnie obstawiają zakłady u bukmachera i które nastawione są przede wszystkim na osiąganie zysków finansowych, a nie większe emocji w trakcie kibicowania.

Typowanie zakładów u bukmacherów stacjonarnych – to, czego brakuje przy obstawianiu online

Stacjonarne placówki bukmacherów zaczęły powstawać na dużą skalę w latach 90. XX wieku. Wciąż są często widocznym elementem miejskiego krajobrazu. Popularność placówek stacjonarnych uległa jednak zmniejszeniu na skutek rozwijającej się branży internetowej. Współcześnie z punktów stacjonarnych często korzystają osoby starsze, które po prostu preferują właśnie taki, klasyczny, sposób obstawiania wyników sportowych.

Nie oznacza to, że typowanie u bukmacherów stacjonarnych nie ma swoich zalet. Wbrew pozorom jest ich wiele. Dla niektórych pozytywnym elementem może być bardziej ograniczony wybór i większy spokój towarzyszący wypełnienia tickera. Nie stajemy w obliczu setek możliwych do obstawiania meczy. Łatwiej zachować koncentrację.

Obstawianie zakładów przez internet – największe zalety

Niewątpliwie do zalet typowania online zaliczyć należy właśnie szerokość oferty bukmachera. Firmy bukmacherskie działające przez internet umożliwiają obstawianie tysięcy różnego rodzaju meczy.
Dostępne są nie tylko te najpopularniejsze dyscypliny sportowe, np. piłka nożna, koszykówka, tenis ziemny, hokej na lodzie, ale również bardziej niszowe. Przykładem może być baseball (jak na warunki polskie), krykiet i snooker.

Obstawianie przez internet wiąże się także z szeregiem różnych możliwości, których zwykle brakuje w punktach stacjonarnych. W bardzo łatwy sposób można skorzystać z opcji cashout (jeśli jest oferowana). W ten sposób, nie będąc przekonanym co do rezultatu następnego obstawionego meczu, można wyjść z wygraną z pierwszego czy pierwszych spotkań.
Do kolejnych zalet obstawiania przez internet należą niewątpliwie bardziej atrakcyjne kursy. Ze względu na to, że z usług online korzysta większa liczba graczy, firma bukmacherska jest w stanie finansowo pozwolić sobie na oferowanie bardziej atrakcyjnych warunków gry. Często spotykane są także większe limity kwotowe. Na uwagę zasługuje również szybkość gry oraz możliwość obstawiania meczy live. Wiele podmiotów udostępnia w tym celu własny streaming, więc obstawiając mecze, można je tez oglądać za darmo.