Długoterminowe typowanie może być najbezpieczniejszym sposobem na wygrywanie w zakładach bukmacherskich. Wymaga cierpliwości, ale dla wielu osób to zaleta – destruktywny wpływ emocji jest ograniczony. Na czym polegają zakłady długoterminowe?

Zakłady długoterminowe – czas rozliczenia

Zgodnie z nazwą zakłady długoterminowe dotyczą stawiania takich typów, które są rozliczane w dłuższej perspektywie czasowej. To swoiste przeciwieństwo zakładów na żywo, charakteryzujących się najkrótszym okresem. W przypadku zakładów długoterminowych rozliczenie może być realizowane dopiero po kilku tygodniach, miesiącach a nawet kilkunastu miesiącach!

Najbezpieczejszy sposób na zakłady bukmacherskie

W związku z tym, że raz zakupiony zakład zostanie dopiero zrealizowany po dłuższym czasie (i nie można tego zmienić), minimalizuje się ryzyko popadnięcia w typowanie emocjonalne. Każdy jest narażony na przesadzenie z liczbą podejmowanych zakładów. Typowanie wyników meczy powoduje duże emocje. Po jednym typowaniu, zwycięskim lub przegranym – obojętnie, dokonuje się następnych wyborów. To wszystko sprawia, że emocje rosną, a wraz z nimi ograniczona jest płaszczyzna racjonalnego podejmowania decyzji. Wybierając długoterminowe zakłady bukmacherskie, ma się większą przewagę pod względem psychologicznym.

Zakłady długoterminowe – stawki i szanse na wygraną

Nawet niewielka stawka postawiona na dany zakład długoterminowy w przypadku prawidłowego wytypowania może oznaczać całkiem interesującą wygraną. Szanse na wygraną są z jednej strony większe, z drugiej mniejsze. Wynika to z charakteru tego sposobu typowania. W trakcie sezonu wiele się może zmienić. Doskonałym przykładem będzie kontuzja danego zawodnika i czy – w przypadku sportów motorowych – źle opracowany pojazd. Niemniej jednak na korzyść każdego długoterminowego typera działają często dane fundamentalne. Należą do nich informacje dotyczące danego zawodnika czy zespołu. Nie będą one gwarantowały żadnej wygranej. Posługując się nimi, bardziej jest jednak prawdopodobne dobre wytypowanie zwycięzcy danej ligi, niż wskazania na to, kto wygra w poszczególnym, jednym meczu!

Zakłady długoterminowe – przykłady dyscyplin

Długoterminowe zakłady nie są aż tak popularne, jak krótkoterminowe. Wynika to właśnie z ich wyższej opłacalności. Firma bukmacherska ryzykuje więcej w przypadku zakładów długoterminowych, niż bieżących.
Pomimo tego taką ofertę można znaleźć praktycznie u każdego większego, legalnego bukmachera w Polsce i na świecie.
Dobrym przykładem dyscyplin, w których można typować długoterminowo, są wszelkiego rodzaju sporty zespołowe. Dużą popularnością wśród typerów cieszą się zakłady w piłce nożnej, siatkówce, hokeju i żużlu. Nie ma problemu ze wskazywaniem zwycięzców w sportach indywidualnych. W tym aspekcie warto zwrócić uwagę na popularnego snookera, a także skoki narciarskie czy formułę 1.