Co to jest cashout? Znajomość tej opcji bezpośrednio może przekładać się na zyski i lepszy wskaźnik yield. Choć nie wszyscy polscy bukmacherzy oferują realny cashout, to takich propozycji z czasem jest coraz więcej. Co trzeba wiedzieć o funkcji cashout?

Cashout to nie to samo, co cashback!

W wolnym tłumaczeniu cashout oznacza wyjęcie gotówki. W zakładach bukmacherskich cashout oznacza sytuację, w której bukmacher umożliwia wyjście z zakładu z zyskiem pomimo tego, że czekają jeszcze na rezultat kolejne obstawienia.
W przeciwieństwie do funkcji cashback nie oznacza to darmowych pieniędzy. Podobna nazwa jest powodem wielu nieporozumień wśród początkujących typerów. W opcji cashback bukmacher daje możliwość wypłacenia środków zainwestowanych z zakładu przegranego. Nie otrzymuje się wówczas żadnego zysku, ale jednocześnie nic się nie traci. Cashback należy traktować przede wszystkim jako element marketingu różnych bukmacherów krajowych i zagranicznych. Taka opcja nie jest zresztą dostępna dla wszystkich typerów. Najczęściej mogą z niej skorzystać wyłącznie nowi klienci danej firmy bukmacherskiej.

Co to jest cashout i jak działa?

Cashout to opcja dająca możliwość wycofania się z zakładu. Dotyczy tylko tych typów, które obstawia się za swój kapitał. Dzięki niej można zrezygnować z zakładu i wyjść z zyskiem nawet wtedy, gdy pozostałe typowania jeszcze nie zostały rozliczone.
Odzyskanie włożonych pieniędzy to ogromna zaleta cashout. Właśnie dlatego korzystanie z tego rozwiązania jest tak silnie rekomendowane przez osoby, które stawiają przede wszystkim na minimalizację ryzyka utraty kapitału. Jeżeli dany broker oferuje cashout, to w pewnym momencie można po prostu zrealizować zakład, nie czekając na dalsze rozstrzygnięcia.

Cashout nie daje wygranej w stosunku 1:1

Jeżeli gracz decyduje się na obstawienie, przykładowo, pięciu spotkań piłki nożnej pod rząd, może zrezygnować w którymś momencie, bez konieczności udziału w zakładzie do samego końca. Jeśli więc jakieś spotkania zakończyły się wygranym typowaniem, można „odejść od stołu”, zabierając swoją gotówkę. Nie oznacza to jednak, że wygrana jest wypłacana tak samo, jakby wytypować wyłącznie trzy spotkania pod rząd. Zyski będą mniejsze, ale przynajmniej pewne.

Cashout opłacalny dla typera czy dla bukmachera?

Istnieje wiele poglądów dotyczących funkcji cashout i często są one całkowicie odmienne. Opłacalność cashout dla gracza nie jest stała – zawsze zależ od danej sytuacji. Ostatecznie nigdy nie przewidzi się przecież z pełną pewnością rezultatu końcowych zakładów. Jeżeli więc rezygnuje się i zabiera zebrane środki, może to być świetna decyzja – każda wygrana jest lepsza od jakiejkolwiek przegranej. Z drugiej strony czasami zdecydowanie się na cashout realnie pozbawia większych wygranych. To właśnie z tego powodu funkcja ta jest też w pewnym sensie opłacalna dla bukmacherów, którzy przewidując (oczywiście za pomocą specjalnych algorytmów) prawdopodobieństwo rezultatu danych meczy, proponują wycofanie się, aby gracz wyszedł z mniejszą wygraną. Wszystko jednak zależy od konkretnej sytuacji.